Fredriksborg Eiendom:– Aider hjalp oss å få mer ut av Xledger

Da Fredriksborg Eiendom byttet til ERP-systemet Xledger, valgte de bruke Aider som partner. I dag jobber det Østfold-baserte eiendomsselskapet mer effektivt enn noen gang.

dsr-8

Fredriksborg Eiendom styrker Xledger-bruken med Aider som strategisk partner


– Vi leide opprinnelig inn Aider som en Xledger-partner og brukte dem som sparringspartner. De hjalp oss med struktur, oppsett og automatiseringsprosesser. Det hjalp oss å forstå verdien i å utnytte hele omfanget av Xledger, som er et krevende system, sier Tor Øyvind Andersen, regnskapssjef i Fredriksborg Eiendom.


 


Det som begynte som et rent Xledger-prosjekt, skulle etter hvert bli et langt tettere samarbeid. Da Fredriksborg Eiendom fikk et plutselig vikarbehov, visste de hvem de skulle ringe.


 


– Å ha Aider som sparringspartner gav en enorm fleksibilitet, enten vi trengte svar på små spørsmål eller hadde større, langsiktige behov. De innleide Aider-rådgiverne hadde dessuten mye systemkunnskap som gav nyttig kompetansedeling i hverdagen. En nyttig bieffekt av det som var en ren bemanningsutfordring, var dermed at vi ble enda bedre på Xledger.


 

Fredriksborg Eiendom øker effektiviteten med Aider som fleksibel tech- og regnskapspartner

Over tid har eiendomsselskapet høstet flere gevinster av samarbeidet med Aider, og i dag jobber de mer effektivt enn noen gang.


 


– Forbedring er en kontinuerlig prosess hvor du begynner i det små. Eksempelvis har vi allerede fått på plass automatisk bokføring av inngående fakturaer. Det sparer tid. Og så er Aider en nyttig tech-sparringspartner i en tid hvor stadig mer dreier seg om å omgjøre data til informasjon.


 


– Vi har mye fagkompetanse internt, og vi har alltid prioritert å gjøre ting in-house, men det er uvurderlig å ha en bred og fleksibel partner i bakhånd. Spesielt når de alltid sier ja.


 


– Det har vært utrolig positivt og spennende å samarbeide med Fredriksborg Eiendom. De har tatt imot rådgiverne våre med åpne armer, inkludert dem i gjengen, og vi har hatt god dialog hele veien. Vi gleder oss til veien videre.


 


 


 

Aider Sarpsborg 6

Lyst til å ta en prat med oss?