AiderSponsen Innlandet

Søk om spons til ditt favorittlag eller forening som bidrar med positive tiltak for barn og unge i vårt lokalmiljø i Innlandet.  


Vi deler ut 10.000 kr x 4.

Aider v2 -00095

Hva er AiderSponsen?


AiderSponsen er Aiders lokale sponsorordning, etablert for å støtte gode initiativ i nærmiljøet. Gjennom ordningen ønsker vi å bidra til positive, inkluderende og meningsfulle aktiviteter for barn og unge – der de bor og vokser opp.


 


Frivillige lag, idrettslag, foreninger og organisasjoner spiller en avgjørende rolle i lokalsamfunnet. De skaper fellesskap, tilhørighet og trygge arenaer, ofte drevet av stort engasjement og frivillig innsats. Det er nettopp disse initiativene AiderSponsen er til for å støtte.


 


Hvert år deler vi ut sponsormidler til lokale tiltak som gjør en forskjell i hverdagen til barn og unge. Ordningen er en del av Aiders samfunnsansvar og vårt ønske om å gi noe tilbake til lokalsamfunnene vi er en del av.


Frist for påmelding til denne AiderSponsen: 31. oktober

Aider er samarbeidspartner med Lillehammer Live!

Alle som søker om AiderSponsen innen 2.. september er automatisk med i trekningen av 2 festivalpass til Lillehammer Live.


Vinnerene kontaktes direkte senest 3.september!


En ekstra takk til alle som bidrar til aktivitet, inkludering og fellesskap i Innlandet.

LIllehamemr-live-scaled-e1738156971324

AiderSponsen - Regler og kriterier

Gjennom AiderSponsen deler vi ut sponsormidler til utvalgte tiltak som oppfyller følgende kriterier: 

Det vurderes at dere

Tidligere vinnere av AiderSponsen Innlandet

Aider

Aiderspons2

Stange Karateklubb, paragruppa

Stange Karateklubb holder til i Stange kommune. De har medlemmer fra 7 år og oppover, og legger stor vekt på at alle skal trives og ha det moro samtidig som man trener. De formidler tradisjonell shotokan-karate i et spennende, utfordrende og sosialt aktivt miljø, preget av respekt og ydmykhet for egen og andres læring.


 


Det var karateklubbens paragruppe som søkte og vant Aidersponsen. Pengene skal brukes på turer til andre karateklubber i Norge og Sverige, og på deltagelse på trening og konkurranser.


Jarle Holtet, kontorleder Hamar, deler ut Aidersponsen på 10 000 kr til Stange Karateklubbs paragruppe


 

Bilde1

Gjøvik Skiklubb, langrennsgruppa


Gjøvik skiklubb ble stiftet i 1886 og er ett av landets eldste idrettslag. Gjøvik skiklubb har aktive grupper innen langrenn, alpint og skiskyting. Klubben har ansvaret for driften av anleggene Øverby Skistadion (langrenn) og Hovdebakken (alpint).


I anledning utdelingen av Aidersponsen fikk vi en liten prat med leder i langrennsgruppa, Ola Vik Holmestad.


 


Hva betyr dette for Gjøvik Skiklubb Langrenn å motta Aidersponsen?


Pengene sitter ikke så løst hos bedriftene som det gjorde for noen år siden. Så alt vi kan pløye tilbake til barn og unge er jo supert, så vi er veldig takknemlige. Det betyr at vi har mulighet til å kjøpe inn utstyr, arrangere samlinger og sosiale sammenkomster og rett og slett bruke pengene på utøverne og barn og unge i klubben.


 


Hva konkret er det pengene kan brukes til?


Vi dekker startkontingenter for alle utøverne våre gjennom hele sesongen, slik at alle får mulighet til å delta på skirenn. I tillegg har vi planlagt en sosial samling med pizza etter trening – en hyggelig aktivitet som bidrar til fellesskap. Rett før jul arrangerte vi også en skisamling på Spåtind, der vi subsidierer en stor del av kostnaden for å gjøre turen rimeligere for både utøvere og foreldre.


Støtten gir oss også mulighet til å investere i nødvendig utstyr slik at flere får tilgang til riktig skiutstyr uten ekstra kostnader.


 

Kommer veldig godt med!

Hvilke aldersgrupper er det dere jobber mot?


De yngste som er på trening nå er født i 2020 eller 2019 også går det oppover derfra. Hovedtyngden av de som vi er til for er de yngste gruppene opp til ungdomsskolealder og junior alder, også har vi noen få som fortsetter helt opp i senior alder. I tillegg så er det mange som er medlem, som liker å gå på ski og ønsker å støtte oss gjennom medlemskap. Det er flere hundre som er medlem i Gjøvik skiklubb. Hvis du tar med alpint avdelingen er vi ca. 550 stykker.


 


Hvordan ble dere klar over Aidersponsen?


Vi fikk tips om denne muligheten fra noen som jobber i samme bransje. Jeg har skjønt at Aider arbeider med økonomirådgivning, regnskap og er et «fremoverlent» selskap. Avslutningsvis er vi veldig takknemlig for de pengene vi har fått, det setter vi kjempestor pris på. Det kommer veldig godt med.


På bilde nedenfor: Ola Vik Holmestad og Stine Ambjør, kontorleder Gjøvik

aiderspons3

Lillehammer Faaberg håndballklubb, gutter 13 år


Lillehammer Faaberg håndballklubb er en klubb med årlange tradisjoner, og tiltrekker seg spillere fra hele Lillehammer og omgen. Det har en rekke lag, og det var gutter 13 år som vant Aidersponsen.


Laget består av 12 glade gutter fra mange ulike skoler, med det til felles at de elsker håndball. I tillegg er det et stort apparat med foreldre som hjelper til der det trengs og bistår både som heiagjeng og taxi ved behov.


Pengene fra Aidersponsen skal benyttes til sosiale formål, og en heidundrandre høyttaler, som har stått høyt på ønskelista en lengre periode!


DSC_7466-1

LFH-09 gutter 13 år var svært fornøyd med å vinne Aidersponsen

Default image alt text
2 An optional caption for the image that will be added to the gallery. Enter any descriptive text for this image that you would like visitors to be able to read.
Default image alt text
3 An optional caption for the image that will be added to the gallery. Enter any descriptive text for this image that you would like visitors to be able to read.
Default image alt text
4 An optional caption for the image that will be added to the gallery. Enter any descriptive text for this image that you would like visitors to be able to read.
Default image alt text
5 An optional caption for the image that will be added to the gallery. Enter any descriptive text for this image that you would like visitors to be able to read.

Ta gjerne kontakt for en prat!