
Lars Bratberg
Regionsleder • Oslo
Fjord Accounting, et regnskapsbyrå med base på St. Hanshaugen i Oslo, blir nå en del av kompetansehuset Aider. – Vi gleder oss til å bli en del av noe større og tilby enda bedre tjenester til kundene våre, sier daglig leder Marlen Johansen.
Siden oppstarten som eget selskap i 2018 har Fjord Accounting vokst jevnt. Etter at Johansen gikk inn som eier og daglig leder, har byrået tredoblet omsetningen og vokst til et team på syv medarbeidere.
– Vi er en sosial og engasjert gjeng som brenner for faget vårt. For oss er regnskap gøy, og det å være tilgjengelige og tett på kundene våre er en del av vår identitet, forteller Johansen.
Etter hvert som kundeporteføljen vokste, ble det klart at selskapet trengte mer kapasitet og spesialisert kompetanse for å kunne fortsette reisen.
– Vi vurderte flere oppkjøpskandidater, men det var først med Aider at det klaffet. Faglig styrke, kultur og verdier – alt stemte. I tillegg var kjemien umiddelbart god, sier Johansen.
Gjennom sammenslåingen får Fjord Accounting tilgang på Aiders spesialistmiljøer innen alt fra HR-rådgivning, bærekraft og teknologi. Kundene får dermed et langt bredere tjenestespekter – samtidig som de beholder den nære og personlige oppfølgingen de er vant til.
– Mange av våre kunder har etterspurt tjenester som vi tidligere ikke kunne tilby, som HR-rådgivning og bærekraftsrapportering. Nå får vi de ressursene vi trenger – samtidig som vi tar med oss vår egen ekspertise, spesielt på Tripletex og regnskap for legekontorer, sier Johansen.
Lars Bratberg, regionsleder for Aider i Stor-Oslo, beskriver Fjord Accounting som et ungt og energisk miljø med høy faglig kvalitet:
– Dette er akkurat den typen kompetente og entusiastiske kolleger vi ønsker oss. De har en sterk posisjon i Oslo-markedet og tar med seg verdifull kunnskap, kunder og kultur inn i Aider. Vi gleder oss stort til fortsettelsen, sier Bratberg.
At Fjord Accounting valgte Aider som sin partner, tolker Bratberg som et tydelig signal om at Aider er en attraktiv arbeidsplass for fremtidsrettede regnskapsmiljøer:
– Vi skal være det naturlige valget for både kunder og talenter. Med Fjord Accounting på laget styrker vi vårt Oslo-kontor ytterligere – og viser at vi mener alvor med vår vekststrategi, avslutter han.
Regionsleder • Oslo